Rodinné právo

Rodinné právo představuje právní odvětví, které je klienty vnímáno velmi citlivě, a proto při poskytování právních služeb postupuji ke každému klientovi s nejvyšší mírou empatie a pochopení. V oblasti rodinného práva se specializuji na:

 • rozvod manželství (sporný rozvod, nesporný rozvod)
 • vypořádání společného jmění manželů
 • úpravu poměrů k nezletilým dětem (výlučná péče, střídavá péče)
 • výživné na nezletilé i zletilé děti
 • výživné na rozvedeného manžela či manželku
 • výživné na neprovdanou matku

Rychlý kontakt

Beroun: Husovo náměstí 82
+420 777 598 726
martin@matusevsky.cz

Aktuality

 • 30.7.2021
  Letní dovolená

  Vážení klienti, od 31.7.2021 do 15.8.2021 (včetně) čerpám dovolenou, a proto budu zcela nedostupný. V případě potřeby mně prosím kontaktujte po mém návratu. Všem přeji krásné léto

 • 28.2.2021
  Omezení pohybu

  V souvislosti s omezením pohybu z důvodu pandemické situace s účinností od 1.3.2021 doporučuji klientům, kteří mají naplánovanou poradu v mé advokátní kanceláři a kteří bydlí v jiném okrese, aby si raději připravili čestné prohlášení, do něhož uvedou jako důvod cesty mimo okres: "neodkladná právní porada s advokátem Mgr. Martinem Matuševským". Čestné prohlášení je možné stáhnout např. zde: https://www.mvcr.cz/soubor/cestne-prohlaseni-vzor-pdf.aspx Porada samozřejmě proběhne za dodržování stanovených hygienických pravidel (respirátor FFP2, dezinfekce rukou, apod.).

 • 6.4.2020
  Mimořádný stav

  Od vyhlášení nouzového stavu uplynuly již více než tři týdny, v průběhu kterých jsem neměl ani jedno soudní jednání, protože soudy vyřizují pouze nejnaléhavější případy, a neměl jsem ani jednu osobní poradu s klientem, neboť se všichni máme chovat především zodpovědně. To však neznamená, že bych zahálel, neboť za tři týdny nouzového stavu jsem pro klienty vymohl po pojišťovnách mimosoudně jen ze své kanceláře odškodnění přesahující v souhrnu částku 2.300.000 Kč. Já totiž moc dobře vím, že poškození z dopravních nehod, pracovních úrazů nebo nemocí z povolání potřebují pomoci ještě mnohem více, protože jejich situace (a situace jejich rodin) byla obtížná ještě před pandemií, a proto se i přes komplikace, které současná situace přináší, snažím ze všech sil. Chtěl bych proto všechny poškozené ujistit, že stále pracuji naplno (byť v podstatě nevycházím z kanceláře) a jsem tady pro Vás. Nebojte se mně zavolat, nebo napsat email i v průběhu nouzového stavu, a já udělám vše, co bude v mých možnostech, abych odškodnění vymohl i pro Vás.

 • 29.5.2018
  Dopravní nehoda

  Dnes se skončil soudní spor vlekoucí se téměř dva roky. Pro klienta, který se vážně zranil při dopravní nehodě, jsem vysoudil 3,3 miliony, ačkoliv pojišťovna byla na začátku ochotna dobrovolně zaplatit jen 700.000 Kč. Jasný důkaz pro všechny, že se vyplácí nebát se sporu s pojišťovnou a dotáhnout to až do konce.