+420 777 598 726
·
martin@matusevsky.cz
·
Po - Čt 9:00 - 18:00
·
Pá 9:00 - 15:00
Konzultace zdarma

Bude to již několik měsíců, co se na mě obrátila matka s dcerou, kterým v jedné velké nemocnici zemřel manžel/tatínek na závažnou chorobu, kterou již nešlo vyléčit.

Při přijetí však pán a jeho rodina zažila velký šok, neboť ošetřující lékař před nimi všemi doslova prohlásil, že pána nemá cenu přijímat ani léčit, neboť stejně tak jako tak brzy zemře. Netřeba dodávat, že poté, co pán slyšel takovýto verdikt z úst člověka, který jej měl léčit, veškerý svůj boj o život vzdal a skutečně zemřel během několika týdnů. Rodina byla z takového jednání lékaře v šoku a opakovaně se domáhala alespoň omluvy, které se jí však nikdy nedostalo, a proto se obrátila na mě s žádostí o pomoc.

Je to týden, co se s nemocnicí uzavřela mimosoudní dohoda, na základě které se nemocnice nejen omluvila, ale zaplatila mým klientkám i nemalé odškodnění. Manžela a tatínka mým klientkám žádná dohoda ani odškodnění sice nikdy nevrátí, ale obě klientky takový výsledek vnímají jako velké zadostiučinění a výrazný vzkaz pro lékaře této nemocnice, že se k pacientům (a to navíc umírajícím) mají za všech okolností chovat s náležitou úctou, neboť v opačném případě to nemocnici zabolí.