+420 777 598 726
·
martin@matusevsky.cz
·
Po - Čt 9:00 - 18:00
·
Pá 9:00 - 15:00
Konzultace zdarma

O mně

Martin Matuševský | advokát
Své zkušenosti dál předávám

Biografie

Zahájení právní praxe

2009

Můj profesní život se začal psát v listopadu 2009, kdy jsem úspěšně odpromoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Po svém krátkém působení na exekutorském úřadě jsem od února 2010 začal pracovat jako advokátní koncipient pro skvělého advokáta, jenž se téměř výlučně zabýval náhradou škody a nemajetkové újmy vzešlé z dopravních nehod, zastupoval však výlučně pojišťovny proti poškozeným. Díky této praxi jsem se měl možnost seznámit i s vnitřními rozhodovacími činnostmi a postupy pojišťoven, díky čemuž mám vysokou úspěšnost v mimosoudních jednáních o dosažení vyrovnání bez potřeby se soudit, neboť vím, jak pojišťovny fungují. 

Samostatný advokát

2013

V roce 2013 jsem se stal samostatným advokátem a rozhodl se naopak zastupovat poškozené proti pojišťovnám, neboť jsem cítil, že takto to je správné. Od té doby jsem svým klientům pomohl vyřešit doslova stovky pojistných událostí, ze kterých jsem jim vymohl odškodnění dalece přesahující 100 milionů korun a z nichž se většina týkala dopravních nehod, ale také pracovních úrazů a nemocí z povolání. 

Jakkoliv je komplexní řešení dopravních nehod mojí primární specializací, jsem velmi činný i jako obhájce, a to nejen viníků dopravních nehod, a rovněž velmi často poskytuji právní služby v oblasti rodinného práva a vymáhání pohledávek.

300+
Vyřešených pojistných událostí
120+ mil. Kč
Vymožených odškodnění
Poskytovatel pomoci obětem trestných činů

2019

Od 1.9.2019 jsem zapsán v Registru poskytovatelů pomoci obětem trestných činů, a to konkrétně poškozeným z dopravních nehod či pracovních úrazu a pozůstalým po těchto obětech, obětem sexuálně motivovaných trestných činů a obětem násilné trestné činnosti, pokud jim vznikla těžká újma na zdraví, a pozůstalým po obětech násilné trestné činnosti, přičemž těmto obětem poskytuji právní služby v trestním řízení zcela zdarma. 

Vzdělávací a osvětová činnost

2020

V rámci své specializace se od roku 2020 nevěnuji pouze advokacii, neboť mně baví také vzdělávací a osvětová činnost, a proto již několik let působím jako externí učitel práva na střední škole, na které se snažím přesvědčit novou generaci studentů, že znalost práva je v tomto státě mimořádně užitečná a má budoucnost.

Jako advokát, který napomohl vyřešit stovky dopravních nehod, své zkušenosti sdílím i se studenty autoškoly, pro které pravidelně pořádám přednášku na téma „Jak si počínat při dopravní nehodě“. 

Máte otázku?

Neváhejte mě kontaktovat. Rád se Vám budu věnovat.

Rychlý kontakt

Mgr. Martin Matuševský
Husovo nám. 82
266 01 Beroun

+420 777 598 726
martin@matusevsky.cz

Chci sjednat schůzku

Potřebujete pomoct v oblasti práva?

MARTIN MATUŠEVSKÝ | ADVOKÁT
Výsledky naší spolupráce Vám řeknou

Příběhy klientů