+420 777 598 726
·
martin@matusevsky.cz
·
Po - Čt 9:00 - 18:00
·
Pá 9:00 - 15:00
Konzultace zdarma

Jakkoliv je řešení dopravních nehod mojí primární specializací, rozhodně mně není cizí ani trestní právo, neboť ve své advokátní praxi jsem velmi často činný i jako obhájce. Proto bych se s Vámi rád podělil o jeden úspěch, který se nám v minulých dnech s klientem podařil.

Můj klient byl necelé dva roky trestně stíhán pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění. První tři měsíce klient strávil ve vazbě, než se mě rozhodl požádat o převzetí obhajoby, neboť se svým předchozím obhájcem nebyl spokojený. Všechno vypadalo beznadějně, nicméně klient trval na tom, že se ničeho nedopustil. Dlouho jsem studoval trestní spis, než jsem našel zapadlou zmínku o tom, že v době a čase znásilnění měla být na místě i svědkyně, která doposud vyslechnuta (z neznámého důvodu) nebyla a ani vyslechnuta původně být neměla. Její výslech jsem tedy navrhl, což byl zásadní krok v celém případu, jelikož se následně prokázalo (i dalšími svědky, které jsme v té době neznali), že k žádnému znásilnění dojít jednoznačně nemohlo. Než byl můj klient trestním soudem pravomocně zproštěn obžaloby, uběhl ještě necelý rok a půl, neboť státní zástupce důkazy svědčící ve prospěch mého klienta tvrdošíjně odmítal zohlednit, a trestní řízení proto zbytečně protahoval.

A možná se teď ptáte, proč se to všechno stalo… proč si domnělá oběť své údajné znásilnění od začátku do konce vymyslela? Odpovím Vám – byla to jen obyčejná žárlivost a snaha se pomstít druhému. V posledních dvou letech to byl již třetí případ obhajoby klienta podezřelého ze znásilnění, který skončil zproštěním obžaloby, neboť se jednoznačně prokázalo, že si oběť vše vymyslela, a já mám bohužel pocit, že takovýchto případů bude v dnešní době jen přibývat.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že pokud se někdy ocitnete v kůži člověka, který byl křivě obviněn ze spáchání trestného činu, přeji Vám, abyste si i Vy našli advokáta, který po úmorných hodinách pročítání trestního spisu najde zapadlý detail, jenž Vás nejen dostane z vazby, ale díky kterému se prokáže i Vaše nevina.