+420 777 598 726
·
martin@matusevsky.cz
·
Po - Čt 9:00 - 18:00
·
Pá 9:00 - 15:00
Konzultace zdarma

Ačkoliv řešení dopravních nehod je primárním oborem, kterému se jako advokát věnuji, dokážu však pomoci i v jiných právních oblastech. Aktuálně jsem pomohl matce samoživitelce, která se jako invalidní důchodkyně stará o čtyři děti. Mou klientku před lety její bývalý partner přesvědčil, aby společně s ním založila rodinu (a pořídila si čtvrté dítě), ale ve chvíli, kdy otěhotněla, tak jí zbaběle opustil. Situace došla tak daleko, že se ke společnému synovi nehlásil, popíral, že by byl jeho otcem, mé klientce na syna nikterak nepřispíval, a dokonce po ní chtěl vrátit několik milionů korun za byt, který jí ještě za trvání jejich vztahu daroval, aby celá rodina měla kde bydlet.

Soudy sice trvaly více než tři roky, ale všechny byly pro klientku úspěšné, neboť vyhrála soud o určení otcovství (genetická analýza jednoznačně potvrdila, že její bývalý partner je otcem dítěte), o svěření syna do její výlučné péče, bylo ji přiznáno výživné na syna ve velmi sympatické výši a nakonec se úspěšně ubránila i žalobě svého expartnera na vrácení několikamilionové kupní ceny za byt. Bývalý expartner musí mé klientce navíc zaplatit za všechny soudy náhradu nákladů na právní zastoupení, takže nejenom že nic nezískal, ale naopak musí platit on jí.

Pevně doufám, že bývalý partner mé klientky nyní již pochopil, že není dobré navážet se do slabších…. zvlášť, když mají lepšího advokáta 😀