+420 777 598 726
·
martin@matusevsky.cz
·
Po - Čt 9:00 - 18:00
·
Pá 9:00 - 15:00
Konzultace zdarma

Když pojišťovny nerespektují rozsudek trestního soudu

V roce 2021 se na mě obrátila rodina, která si prožila jedny z nejtěžších chvil v životě, neboť jeden její člen byl nepozorným řidičem sražen přímo na přechodu pro chodce a svým zraněním bohužel po čase podlehl.

Viník byl v trestním řízení odsouzen k podmíněnému trestu a zákazu řízení a mým klientům bylo přiznáno spravedlivé odškodnění dosahující několika miliónů korun, avšak pojišťovna viníka opakovaně odmítala pojistné plnění vyplatit, a to i přesto, že existoval pravomocný rozsudek trestního soudu.

S pojišťovnou jsem následně vedl obsáhla mimosoudní jednání a na základě mých předchozích zkušeností jsem pojišťovně předložil natolik pádné argumenty, že pojišťovna dodatečně uznala oprávněnost nároků mých klientů a pojistné plnění obratem dobrovolně vyplatila, díky čemuž se poškození nemuseli pouštět do zdlouhavého soudního sporu.

S advokáty je to jako s lékaři, neboť každý se specializuje na jinou oblast. Advokát zaměřující se na řešení dopravních nehod Vám mnohdy dokáže ušetřit několik let zdlouhavého soudního řízení, neboť na základě vlastních zkušeností ví, jaká argumentace na pojišťovny nejčastěji zabírá, a jakým přístupem si naopak zavřete vrátka k rychlému a efektivnímu vyřešení sporu.